Provozní doba

Pondělí – Pátek8:00 – 17:00
Sobota8:00 – 12:00
NeděleZavřeno
Zobrazit kontaktní údaje
Ukázat na mapě
Banner 6 Banner 4Banner 3Banner 2Banner 1

Nejlepší obrana je ÚTOK

Přípravky proti slimákům

Slimáci, Plzáci, "potvory nenažraný!" každý je nazývá jinak, ale snad všichni zahrádkáři s nimi mají ten jeden samý problém.

"SPASOU VŠE, CO SE JIM PŘIPLETE DO CESTY "

 

V dnešní době už každý zahrádkář nebo pěstitel zažil jejich útok, který bývá zdrcující. Rajčata nestihnou ani dozrát. Jahody vykvést a salát nestihne ani zakořenit,  a tak bych mohl pokračovat ještě chvíli. A proto jim

"VYHLAŠUJI VÁLKU"

 

Připravme se,  boj  bude náročný a dlouhý díky teplé zimě. Slimáci milují  vlhké, teplé počasí. Které je právě teď. A proto jich bude značná převaha. (Podle mého skromného odhadu tak 100 až 1000 slimáků na jednoho odhodlaného zahradníka s nimi bojovat.) Ale zahrádkář je tvor statečný a vynalézavý tak má na pomoc spousty osvědčených a léty prověřených způsobů jak s nimi bojovat a tady jsou ty které znám:

- sůl - Posolit je. Účinné ale drastické.

- odchyt - Prostě je posbírat.  Nejlepší způsob je napichovat na klacek opatřený hrotem. Určitě z toho pak nebude tolik bolet v zádech.

- odchyt do pastí - k tomuto je výborná věc vyráběná firmou BROS (myslím, že jsem to viděl i od BIOLITU) plastové domečky, které se zapustí do záhonků a jako návnada se používá pivo s kapkou jedu. Vysoce účinné, ale má to spotřebu piva jako průměrný Čech.

- nástrahové granule - na trhu je jich spousta. Jeden s nejpoužívanějších je WANISCH (námi léta používaný) jen má jednu nevýhodu a to tu, že se ve vodě rozpouští. Za to z vodou  nemá problém MESUROL. Tyto přípravky mají jeden zásadní problém chutnají  psům možná i kočkám a pro tyto mazlíčky jsou vysoce toxické tak je chovatelům  vůbec nedoporučuji.  Avšak vše není ztraceno je tu jeden přípravek, který vašim  mazlíčkům neublíží a nazývá se FERRAMOL.

            

 

To jsou asi všechny možnosti , které mě napadají a které se dají použít, ale pokud máte nějaký svůj ověřený postup či přípravek napište mi o tom na blazej@zahrada-stella.cz a já to milerád zveřejním.

 

Blažej Stella ml.

 

 

 

Zpět