Provozní doba

Pondělí – Pátek8:00 – 17:00
Sobota8:00 – 12:00
NeděleZavřeno
Zobrazit kontaktní údaje
Ukázat na mapě
Banner 6 Banner 4Banner 3Banner 2Banner 1

Ošetření trávníků proti dvouděložným plevelům

Dvouděložné plevele jsou všechny druhy rostlin, které nemají trávovitý charakter listu (vyjma přesličky a jehličnanů). Nejčastějšími plevely v trávníku jsou pampelišky, sedmikrásky, jitrocel a další.

V tomto období lze s těmito „zločinci“ trávníků zatočit. V období července a srpna to lze pouze u trávníků zavlažovaných, protože plevel, který chcete chemicky likvidovat musí být v plném růstu. V sortimentu chemických postřiků je více druhů, které se dají pro tento účel použít, ale můžete i udělat jedním krokem tři ošetření najednou. Existuje totiž hnojivo, které v sobě obsahuje navíc chemickou látku proti plevelům a zeolit, který preventivně působí proti mechu.

Aplikace postřiků se provádí nejlépe před sečí v době kdy je zataženo nebo v podvečer. Na ošetřenou plochu, ale nesmí zapršet minimálně dvě hodiny (záleží na druhu postřiku). Čím větší plocha listu plevelné rostliny bude ošetřena tím lépe. Vždy postupujte podle návodu na příbalovém letáku.

Jestli postřik zabral uvidíte za pár dní se plevelům začnou stáčet listy.

Odstraňování dvouděložných plevelů v nově založených trávnících většinou není možné zhruba do třetí seče. To jsou mladé rostlinky trav již docela vyvinuté a je možná chemická ochrana. Tento nežádoucí porost není příliš estetický, ale pro nově vyvíjející se trávy užitečný. Ve stínu plevelů se můžou lépe vyvíjet. NIKDY SE TENTO PLEVEL NESMÍ ODSTRAŇOVAT VYTRHÁVÁNÍM!!! Vytrhnutím se znehodnotí mladý porost.

 

Ing. Vendula Stellová

Odborné dotazy na venda@zahrada-stella.cz

 

 

 

Zpět